Męski wypad pod namiot – o czym należy pamiętać, organizując taki wyjazd?

Każdy facet, od czasu do czasu potrzebuje spędzić trochę czasu, w wyłącznie męskim towarzystwie. Idealnie, kiedy taką wyprawę można zorganizować na łonie przyrody. Bez znaczenia, czy w planach mamy łowienie ryb, polowanie, czy grzybobranie ze względu na ograniczony czas wyprawy warto poświęcić trochę czasu na jej dokładne zaplanowanie.

Męski wypad pod namiot

Dokąd się wybrać?

Cel podróży jest w tej sytuacji ważny i uzależniona od zainteresowań. Najczęściej jednak przyjaciół łączy podobne hobby, przez co znalezienie wspólnego celu podróży nie powinno stanowić problemu. Mężczyźni najlepiej czują się w ekstremalnych warunkach. Panowie cenią sobie możliwość powrotu do pierwotnego życia bez elektryczności, na odludziu pod namiotem. Po pierwszej udanej wyprawie, taki wyjazd może stać się tradycją, powtarzaną kilka razy do roku. Kiedy celem naszego wyjazdu ma być łowienie ryb, szukamy miejsca na nocleg nad rzeką, czy zbiornikiem, który to umożliwi. Jeżeli część towarzystwa nie wyobraża sobie spędzenia całego weekendu, z dala od zdobyczy cywilizacji warto poszukać miejsca na biwak na uboczu miasta, tak by wieczorem, po dniu spędzonym na łonie natury, mieć możliwość odwiedzenia baru, czy dyskoteki.

Kierowca poszukiwany

Ze względu na wypoczynkowy charakter wyjazdu, najczęściej żaden z uczestników nie chce być kierowcą, do tego ciężko znaleźć pojazd, który pomieści kilku mężczyzn razem z całym ekwipunkiem. W takiej sytuacji warto skorzystać z wynajętego busa z kierowcą, który zawiezie nas na miejsce i odbierze po skończonym wyjeździe. Jeżeli konieczne jest codzienne przemieszczanie się na wyprawy, czy do sklepu, najkorzystniej jest wynająć większy samochód, najlepiej z napędem 4×4, który dodatkowo uatrakcyjni wyjazd i mimo wszystko spróbować wytypować kierowcę spośród siebie. Co więcej, takie rozwiązanie nie generuje dużych kosztów, rozliczenie kosztów najmu pojazdu i paliwa na kilka osób, może wyjść taniej niż zakup biletów na pociąg i komunikację miejską dla wszystkich.

Posiłki

Podczas męskiego wyjazdu odkładane są na bok wszelkie konwenanse i zasady zdrowego żywienia. Ma być smacznie i szybko. Ważne, żeby zabrać ze sobą kuchenkę turystyczną i garnek oraz grill, najlepiej w wersji turystycznej. Po całym dniu spędzonym w terenie na wędrówkach, czy połowie ryb, nie będzie już czasu na przyrządzanie czasochłonnych posiłku. Prawdziwi mężczyźni takiej wyprawie najczęściej jedzą to, co złowią lub upolują, jednak warto na wszelki wypadek zabrać kilka konserw.

Jak daleko?

Cele naszej podróży powinien być ściśle uzależniony od czasu, jaki możemy poświęcić na wyjazd. W promieniu 100 – 150 km od każdej miejscowości można znaleźć ciekawe tereny. Jeżeli na wyjazd mamy przeznaczona dobę lub dwie szkoda czasu na tracenie go w długiej podróży. Jeżeli natomiast wypad zaplanowano na kilka dni, wtedy możemy poszukać idealnej lokalizacji, bez względu na jej odległość.

Powielając słynny, cytat z ulubionego filmu „to, co się stało w Vegas, zostaje w Vegas”, warto pamiętać, że wszystkie szczegóły takiego męskiego wypadu zostają między jego uczestnikami.