Android Auto i Apple Car- aplikacje z telefonu w twoim samochodzie

W dzisiejszych czasach technologia rozwija się w dynamicznym tempie. Na smartfony dostępne są nowoczesne aplikacje, które okazują się świetnym rozwiązaniem dla kierowców. Czym charakteryzuje się aplikacja Android Auto? Jak używać tego oprogramowania? Co warto wiedzieć o Apple Car? W jaki sposób korzystać z Apple CarPlay? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Android Auto – czym charakteryzuje się aplikacja?

Android Auto to dość specyficzny interfejs, który przystosowany jest w taki sposób, aby możliwe było korzystanie z niego w samochodzie. Wyróżnia się dość dużymi przyciskami, a także tym, że liczba funkcji jest ściśle ograniczona. Dzięki Android Auto możliwe jest wygodne wykonywanie połączeń, a także używanie wielu aplikacji, do których zaliczyć możemy Google Maps, Google Play Music, Spotify, Pocket Cast. Co więcej, za pośrednictwem Android Auto możliwe jest korzystanie z popularnych komunikatorów, m.in. z Messengera, Skype-a czy WhatsApp-a. Z systemu możemy korzystać na ekranie w samochodzie lub bezpośrednio ze smartfona – w zależności od indywidualnych preferencji.

Jak używać Android Auto?

Aby móc korzystać z możliwości Android Auto, wystarczy podłączyć telefon do samochodu. Dzięki temu zyskamy możliwość sterowania poszczególnymi funkcjami za pomocą guzików znajdujących sięna centralnej konsoli. Przykładem może być wywołanie Google Asystenta za pomocą przycisku z kierownicy. Z udogodnienia korzystamy dzięki dotykowemu ekranowi.

Apple Car- co warto o tym wiedzieć?

Z wielu udogodnień w samochodzie mogą również korzystać użytkownicy iPhone-ów. Doskonałym przykładem jest CarPlay. Jest to pewien interfejs, który działa bardzo podobnie do ekranu telefonu. Wszelkie komendy wydawane są z poziomu samochodu, jednakże operacje wykonywane są za pośrednictwem urządzenia mobilnego. W konsekwencji mamy stały dostęp do ulubionych utworów muzyki lub do innych danych, które mają dla nas znaczenie. Pomimo tego, że korzystamy z CarPlay, to jednak dźwięk multimediów słyszalny jest przez nasze standardowe głośniki znajdujące się w samochodzie. Dodatkowo wykorzystywany jest mikrofon, który również znajduje się w kabinie czterokołowca, dzięki czemu możliwe jest komfortowe prowadzenie rozmów czy też korzystanie z Siri.

W jaki sposób korzystać z Apple CarPlay?

Każdy użytkownik może korzystać z Apple CarPlay na trzy różne sposoby: za pośrednictwem dotyku, pokrętła i z pomocą przycisków. W większości przypadków możliwe jest wywołanie asystenta głosowego poprzez naciśnięcie guzika, który znajduje się na kierownicy. Niestety na dzień dzisiejszy Siri nie jest dostępny w języku polskim. Dodatkowo nie ujawniono informacji, kiedy taka możliwość zostanie wprowadzona. Na ekranie samochodu pojawiają się takie możliwości, jak chociażby Muzyka, Mapy, Audiobooki, Podcasty, Telefon, Wiadomości. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie ze specjalnego widżetu „Teraz odtwarzane”, co jest dodatkowym udogodnieniem.