Najczęstsze awarie w telefonach

Telefony to doskonałe urządzenia, które ułatwiają nam wykonywanie wielu codziennych czynności. To właśnie dzięki nim możliwa jest komunikacja niezależnie od tego, w jakich odległościach od siebie się znajdujemy. Dodatkowo umożliwia szybkie robienie zakupów przez internet, opłacanie rachunków online, płacenie środkami z konta bankowego, a także jest to świetna forma rozrywki lub niezbędne narzędzie pracy. Niestety jako, iż jest to urządzenie elektroniczne, może dojść do sytuacji, w której dojdzie do uszkodzenia telefonu. Jakie są najczęstsze awarie w telefonach i jakie są tego przyczyny?

Problem z połączeniem Bluetooth lub WiFi

Jedną z najczęstszych awarii w telefonach dotykowych jest problem z WiFi lub Bluetooth. Regularnie dochodzi do sytuacji, w których próbując łączyć się z bezprzewodową siecią połączenie jest wielokrotnie zrywane. Jest to zdecydowanie uciążliwe, gdyż jesteśmy zmuszeni korzystać z transmisji danych. Podobnie jest w przypadku Bluetooth, kiedy nie możemy wysłać małego pliku lub połączyć się z urządzeniem bezprzewodowym. Najczęściej przyczyną tego typu zdarzeń jest usterka któregoś z elementów na płycie głównej, która powstała na skutek upadku, ewentualnie zawilgocenia.

Przegrzewanie się telefonu

Zapewne każdy z nas miał kiedyś sytuację, w której używając intensywnie telefonu mogliśmy zauważyć znaczny wzrost jego temperatury. O ile w niektórych sytuacjach nie jest to niczym dziwnym, tak już jeśli zdarza się to regularnie, musimy na to reagować. Jeśli podzespoły smartfona pracują w nietypowych temperaturach, wówczas dochodzi do sytuacji szybszego zużywania się komponentów. Przyczyną tego może być uszkodzona bateria lub awaria układu zasilania na płycie głównej, dlatego też serwis telefonów w tym przypadku okaże się niezbędny.

Zacinanie się, samoczynne wyłączanie

Kolejnym symptomem, który może nas zaniepokoić, jest zacinanie się telefonu. W większości przypadków wystarczające okaże się odinstalowanie niezbędnych aplikacji, zwolnienie pamięci RAM lub ponowne uruchomienie urządzenia. Jednakże jeśli zdarza się to notorycznie często, dochodzi do zawieszeń i samoistnych wyłączeń- może to być usterka oprogramowania, a nawet uszkodzenie płyty głównej, w wyniku chociażby zalania. W takich sytuacjach powinniśmy odwiedzić serwis telefonów, aby jak najszybciej pozbyć się niepotrzebnej usterki.

Bateria nie ładuje się

Jedną z najbardziej irytujących sytuacji jest przerywanie cykli ładowania. Powinniśmy unikać tego typu sytuacji, aby wydłużyć żywotność naszej baterii. Przyczyną tego może okazać się uszkodzony zasilacz, wyłamane złącze, uszkodzony układ zasilania. Aby zabezpieczyć się przed ostatnią sytuacją, nie możemy dopuszczać do zawilgocenia lub przepięcia.

Głośnik muzyczny lub rozmów nie działa

Do serwisu telefonów musimy udać się, kiedy zamiast rozmówcy słyszymy trzaski lub szum. Podobnie, jeśli muzyka nie brzmi tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Z reguły jest to spowodowane tym, że głośnik uległ uszkodzeniu. Alternatywną przyczyną może być awaria układu audio w smartfonie. Często okazuje się, że mamy do czynienia z zabrudzoną membraną głośników.